Az Ericsson bővíti kutatás-fejlesztési központját

2021. április 27. Beruházás | Elektronikai ipar

Az Ericsson Magyarország 3 milliárd forintból bővíti budapesti kutatás-fejlesztési (k+f) központját, ezzel 200 új munkahelyet teremt. A kormány 600 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyújt a fejlesztéshez – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter sajtótájékoztatón, április 27-én, Budapesten.

Az Ericsson svéd távközlési óriás új kutatás-fejlesztési tevékenységet hoz a budapesti központjába, a felhő alapú multimédia rendszereket fogja kifejleszteni. A cég döntésével a magyar mérnökök, informatikusok alapvetően befolyásolhatják az informatikai és távközlési iparág globális alakulását. A magyar telekommunikáció történetének minden egyes első lépésénél jelen volt az Ericsson. A cég egyik globálisan meghatározó k+f központja Budapesten van, ahol több mint 2000 dolgozót foglalkoztatnak. Már 85 működő 5G hálózatot üzemeltet az Ericsson világszerte, és a 6G hálózat fejlesztéseinek első fázisait is elkezdik hamarosan. A cég bevételeinek 80%-át a szolgáltatásexport adja, ami azt mutatja, hogy nemzetközileg versenyképesek a budapesti fejlesztések.

Éri Gábor, az Ericsson Magyarország vezérigazgatója elmondta: a cég 30. magyarországi jubileumi évének méltó megünneplése a fejlesztési központ további bővítése. A budapesti fejlesztéseik – közöttük az 5G maghálózat, a felhőalapú fejlesztések, vagy a mikrohullámú fejlesztések – nem lennének sikeresek az egyetemi együttműködések nélkül, amire eddig több mint 13 milliárd forintot költöttek. Az Ericsson eddig több mint 130 kereskedelmi 5G szerződést kötött, a mobil távközlésihálózat-berendezést gyártó cég legnagyobb magyarországi üzleti partnere a Magyar Telekom. A bővítéssel a magyar központ még versenyképesebb lesz a vállalaton belül, ami a cég további hosszú távú jelenlétét is lehetővé teheti. A kormány támogatásával 200 új munkahely jöhet létre fiatalok, felsőfokú végzettségűek számára a távközlési vállalatnál. A cégnek több mint 101 000 alkalmazottja van globálisan, Magyarországon több mint 2000.

(MTI)