Archívum: A jövő elvárásainak is megfelelve

2021. július 30. | Gyártás | Autóipar

A Bosch csoport stratégiailag fontos helyszíne Magyarország, ahol világszinten is kimagasló innovációk születnek és jelentős befektetések valósulnak meg.

A miskolci Robert Bosch Energy and Body Systems Kft. a régió meghatározó járműipari vállalata, a térség egyik meghatározó foglalkoztatója, amely járműipari alkatrészek és elektromos hajtások gyártása mellett magas hozzáadott értékű tevékenységeket, például kutatás-fejlesztést, tesztelést, beszállító-fejlesztést is végez. A vállalat az elmúlt években több kapacitásnövelő, valamint kutatás-fejlesztési és innovációs projektet valósított meg, továbbá nagy hangsúlyt helyez munkavállalók képzésére és kompetenciafejlesztésére is. – A jövőnk záloga: a folyamatos fejlesztés. Ezért kiemelt jelentőséggel bírnak az olyan kutatás-fejlesztési projektek, amelyekkel technológiáinkat jobbá és hatékonyabbá tehetjük, hogy azok ne csak a jelen, hanem a jövő elvárásainak is megfeleljenek – mondta Dr. Frank-Stephan Kupfer, a Robert Bosch Energy and Body Systems Kft. gazdasági ügyvezető igazgatója.

A jövő elektromos vagy hibrid járműveihez kapcsolódó,2017-ben indult projekt két gépjármű-alkatrész, öt különféle műszaki kihívására kereste a megoldást. A Bosch fejlesztői a munka során szorosan együttműködtek a Miskolci Egyetemmel és a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közhasznú Nonprofit Kft.-vel. A konzorciumi partnerek célja az volt, hogy a közös kutatás hosszú távon és üzletileg is hasznosítható tudományos eredményeket teremtsen. A GINOP-2.2.1-15-2017-00090 pályázatban a miskolci autóipari vállalat projektrészének összköltsége 600 millió forint volt, melyhez 300 millió forintos vissza nem térítendő állami támogatást kapott az Európai Regionális Fejlesztési Alapból, valamint a hazai központi költségvetésből.

Világszínvonalú megoldások Miskolcról

A projekt az újgenerációs, a gépjárművek hűtőkörében működő keringtető szivattyúkhoz és motorhűtő ventilátor egységekhez fejlesztett műszaki megoldásokat. A cél pedig az volt, hogy az eszközök élettartama a jövőbeni elektromos vagy hibrid meghajtású járművek követelményeinek is megfeleljen. – A sikeres kutatás-fejlesztési projektünknek köszönhetően olyan új gyártási eljárás és alkatrész született, amely komoly előrelépést jelent a jövő gépjárműveinek megalkotásában – hangsúlyozta Dr. Frank-Stephan Kupfer. A technológiai előrelépés mellett a projekt eredményeként a konzorcium tagjainál új, az elektromobilitáshoz kapcsolódó kutatás-fejlesztési kapacitások és kompetenciák is létrejöttek. A termékek továbbfejlesztése kapcsán lehetőség nyílt Miskolcon új kutatási területek megvalósítására.

Supply Chain Monitor
2021. július-augusztus