Nőtt a repülőtéri áruforgalom az év első harmadában

2021. május 14. Logisztika | Egyéb szektorok

Januártól áprilisig 56 200 tonna légiárut szállítottak a ferihegyi repülőtéren keresztül, körülbelül 30%-kal többet, mint 2020 és 2019 első négy hónapjában – derül ki a Budapest Airport repülőtéri értesítőjéből, amelyet május 14-én tettek közzé.

Az előrejelzések szerint idén akár a 150 000 tonnát is elérheti a légiáru-forgalom. A Budapest Airport áprilisban együttműködési megállapodást kötött a Magyarország és Kína közötti légi Selyemút létrehozása céljából – idézték fel utalva arra, hogy annak nyomán további áruforgalom-növekedésre lehet számítani. Arról is tájékoztattak, hogy a Budapest Airport megkezdte a repülőtéri cargo környezet és a BUD Cargo City további bővítésének előkészületeit annak érdekében, hogy hosszú távon is világszínvonalú környezetet biztosítson. A repülőtéren áprilisban kevesebb mint 65 000-en utaztak át, ami 95%-os csökkenést jelent a koronavírus járvány elterjedését megelőző, 2019-es év azonos időszakához képest. Tavaly áprilisban a forgalom a 10 000 utast sem érte el.

A Budapest Airport felhívta a figyelmet arra, hogy áprilisban számos légitársaság jelentette be járatai újraindulását. A korlátozások csökkenésével vagy eltűnésével, várhatóan megindulhat a forgalom jelentősebb növekedése. A repülőtér üzemeltetője elsőként a rövid távú, európai légi összeköttetések újraindulására számít, míg a hosszabb távú, tengerentúli járatok visszatérése később várható. A Budapest Airport hónapok óta készül a növekvő forgalom kiszolgálására. A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren két év alatt 60 milliárd forint értékű fejlesztés valósult meg: átadták az új utasmólót, átalakultak és megújultuk a belső terek. Chris Dinsdale, a Budapest Airport közelmúltban kinevezett új vezérigazgatója a hírlevél szerint az AIRportal.hu-nak adott interjúban elmondta, hogy 2025-ben kezdődhet el az új utascsarnok megépítése, addig egy móló hozzáépítésével ideiglenesen megnyílhat az 1. Terminál.

(MTI)