Átadták az Amalgam Fine Model Cars új pécsi gyártóüzemét

2016. december 19. Gyártás | Autóipar

Átadták az autógyárak és igényes gyűjtők számára különböző méretarányú, precíz autómaketteket gyártó Amalgam Fine Model Cars mintegy százmillió forintos beruházással kialakított új pécsi gyártóüzemét december 16-án.

A cég Zsolnay Kulturális Negyedben található telephelyén rendezett eseményen Kenesei Miklós, a tavaly novemberben indult, jelenleg 62 embert foglalkoztató vállalat ügyvezetője kiemelte: idén több mint 200 autómakettet gyártottak, 2017-ben 500 darab fölé kívánják emelni termelésüket.     

Az MTI-nek eljuttatott írásos összegzés szerint a jelenlegi dolgozói létszámot 2017 végére 120-ra emelik. Mint írták, autómakettekkel látják el a Forma1-csapatokat és versenyzőket, szponzorokat, valamint a marketing és tervező irodákat, vezető európai luxus sportautó gyártókat, köztük a Ferrarit, a Bugattit, a Jaguart, a Bentleyt, a Porschet és a Mercedest is.    

Páva Zsolt, Pécs polgármestere modellértékűnek nevezte a fejlesztést, majd reményének adott hangot, hogy a városban megtalálható tudást és hagyományt is felhasználó, magas hozzáadott értéket előállító cégek lesznek a baranyai megyeszékhely gazdaságának motorjai.     

– A városban 2009-ben, az országban 2010-ben indult munka elkezdett eredményt hozni – közölte Csizi Péter, Pécs országgyűlési képviselője. – A befektetők mellett igazi partnerekre szeretnénk találni – utalt az Amalgam Europe Kft.-re a politikus, aki megtiszteltetésnek nevezte a cég pécsi fejlesztéseit. Kitért arra is, hogy a makettek alapjául szolgáló csúcsteljesítményű járművekről "Pécsre érkező információk világviszonylatban is komoly ületi titkot képeznek".     

Az 1985-ben alapított angol Amalgam Collection cégcsoport kreatív igazgatója, Michael Niemas arról beszélt, hogy termékeik tervezésénél a legmodernebb technológiát használják, míg a maguk makettek kézműves darabok.     

Kenesei Miklós az MTI érdeklődésére elmondta: termékeik előállításához speciális szaktudás szükséges. Munkatársaik a makettek alkatrészeit kézzel csiszolják, alapozzák, festik, illetve szerelik össze. – Éppen ezért minden darab egyedi – tette hozzá. Szólt arról is, hogy legkisebb makettjeik 1:12-es méretarányúak, gyártanak 1:8-as méretarányban is, továbbá tervezik ennél nagyobbak építését is. Kenesei Miklós tájékoztatása szerint azok modelltől függően több ezer dollárért találnak gazdára.     

Csizi Péter elmondta, hogy a mintegy 700 m2-es terület felújítására nettó 100 millió forintot fordítottak a város rendelkezésére álló Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) keretéből. A képviselő örömtelinek nevezte, hogy a munkahelyteremtő beruházás európai uniós forrásból valósult meg.     

Az írásos összefoglalóban a cég jelezte: célkitűzésük, hogy a jövőben Pécs legyen az európai autóipar autómakett- és tanulmányautó készítésének kiválósági központja.

MTI